Krótko o Nas

Klubokawiarnia Alternatywa 21 to miejsce, w którym przełamuje się bariery, zmniejsza dystans, w praktyce uczy się tolerancji i akceptacji wobec osób z niepełnosprawnością.

Klubokawiarnia Alternatywa 21 działa od 2016,  została założona przez Gminę Miasto Częstochowa oraz Fundację Oczami Brata jako Spółdzielnia Socjalna „Jasne że, alternatywa 21”.  Jest to miejsce unikatowe nie tylko w skali Częstochowy, ale całego kraju.

A co czyni je wyjątkowym? 

W Alternatywie znalazły zatrudnienie osoby z niepełnosprawnością intelektualną, dla których praca jest jednym z ważniejszych etapów na drodze do całkowitego usamodzielnienia się.

Nasz Zespół

Zuzanna

Zuzanna

Kelnerka

Zuzanna od początku istnienia Alternatywy z uśmiechem serwuje  własnoręcznie przyrządzoną kawę. Oprócz standardowych zajęć Zuzanna zajmuje się kwiatami, których w Alternatywie nie brakuje. Dzięki niej przez cały rok możemy cieszyć się widokiem kwitnących fiołków czy orchidei. Zuzę spotkacie w Kawiarni na Starym Rynku.

Mateusz

Mateusz

Kelner

Mateusz to urodzony kelner, ma świetne poczucie humoru i zawsze można liczyć na jego  żart lub pozytywny uśmiech. Jako jedyny mężczyzna w ekipie na Starym Rynku, jest również specjalistą od kwestii technicznych. Uwielbia teatr, czasem sam jest aktorem, prowadzi bloga.

 

Marta

Marta

Pomoc Kuchenna

Marta pracuje na stanowisku pomocy kuchennej w Klubokawiarni. Do jej codziennych obowiązków należy pomoc w przygotowywaniu potraw oraz dbanie o czystość kuchni. Nie obce są jej umiejętności kelnera i kiedy trzeba chętnie pomaga przy obsłudze gości.

 

Dominika

Dominika

Pomoc Kuchenna

 Dominika to nieoceniona pomoc w kuchni i dobry duch Klubokawiarni. Popisowe pierogi wykonuje z szybkością światła i w każdych ilościach. Zawsze ma dobry humor, którym zaraża wszystkich wokół. Pracowita, sumienna i dokładna. Lubi muzykę i uwielbia śpiewać.

 

 

Tomek

Tomek

 Tomek to urodzony pracownik gastronomi. Jego wielofunkcyjność pozwala mu pysznie gotować, ale i świetnie i z dużym serduchem obsługiwać salę. Człowiek orkiestra, bo drobne naprawy na Mielczarskiego i pomysłowość pozwalają mu stale pokonywać trudności dnia codziennego w gastronomii. Z zamiłowania sportowiec. 

 

Magda

Magda

Koorydnatorka

 Magda to nasza wyjątkowa szefowa kuchni. Jest weganką, ale bez problemu przygotowuje najlepsze (na pewno wśród wegan ;)) dania mięsne. Inspiruje ją natura. Można na niej polegać i zawsze pomoże w kłopotliwych sytuacjach. Świetna nauczycielka i przewodnik w świecie Alternatywnej kuchni dla nowych pracowników.  

 

Monika

Monika

Pomoc kuchenna

Monika pracuje na stanowisku pomocy kuchennej w Klubokawiarni. Najbardziej lubi zmywać i dbać o porządek w naszej kuchni. Nieobce jest jej również przygotowywanie półproduktów do przygotowywania potraw. Chętnie zajmuje się również gotowaniem prostych potraw i smażeniem mięsa. 

 

 

Monika

Monika

Kelnerka

Monika to niezła aparatka, bo bardzo lubi fotografować. Dodatkowo to świetna kelnerka. Jej pozytywne nastawienie i uśmiech poprawia każdy ciężki dzień. Monikę spotkacie na barze Kawiarni na Starym Rynku. 

 

 

Artur

Artur

Koordynator

Artur z chęcią stworzy przestrzeń artystyczną w obu naszych lokalach. Jego zadaniem jest aby cała Spółdzielnia płynęła z wiatrem na morza gastronomicznych
i artystycznych działań. Z zamiłowania animator kultury, miłośnik muzyki i sztuki. 

 

 

Edyta

Edyta

Kelnerka

Edyta jest świetną kelnerką. Znane są jej zasady kulturalnej obsługi gości. Jest osobą lubiącą porządek i doskonale wykonującą swoje obowiązki. Posiada bogate doświadczenie w gastronomii i nie boi się nowych wyzwań. Edytę serwującą pyszne dania, napoje i ciasta w Kawiarni na Starym Rynku. 

 

Weronika

Weronika

Kelnerka

Weronika obsługuje bar w Klubokawiarni. Świetnie nawiązuje kontakt z gośćmi, parzy świetną kawę i jest bardzo sumienna. Jej poczucie humoru wprowadza niewątpliwie najlepszą atmosferę w naszej kameralnej przestrzeni przy ul. Mielczarskiego. 

 

 

O Fundacji

Wszystkie osoby z niepełnosprawnością zatrudnione w Naszej klubokawiarni to podopieczni Fundacji Oczami Brata, która była inicjatorem i pomysłodawcą spółdzielni socjalnej Alternatywa 21. Fundacja  na wielu poziomach wspiera i pomaga w usamodzielnieniu się oraz podjęciu aktywności społecznej i zawodowej dorosłych osób  z niepełnosprawnością intelektualną.

 

Skontaktuj się z nami

Odpiszemy jak najszybciej

Chciałbyś złożyć większe zamówienie lub masz po prostu pytanie? Chciałbyś się z nami spotkać, przyjść do nas? Może chcesz współpracować? Czekamy na propozycje - obok znajduje się formularz kontaktowy.

 

Email Adres

alternatywa21@gmail.com

Zadzwoń

786 101 133

Odwiedź NAS
Mielczarskiego 20,
Częstochowa